Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL)

Ranking Finals

Jump to Heat

Heat 1      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 4 121 Adrian RUDY CAN 2:40.084
2 2 194 Bojan BAKA SRB 2:43.218
3 3 117 Petko DAPCHEV BUL 2:43.941
4 1 182 Mohammed AL-HOURANI QAT 2:45.347
5 5 195 Bora BAKA SRB 2:55.136

Heat 2      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 3 144 Attila TALABOS HUN 2:38.616
2 2 133 Diane SELLIER FRA 2:39.366
3 5 192 Trevor Xu Xuan TAN SGP 2:39.841
4 6 95 Mykyta KHOCHYN UKR 2:43.507
5 1 111 Mak KRSTIC BIH 2:53.397
PEN 4 169 M.A.I. BIN MOHAMAD FADZLI MAS PEN

Heat 3      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 198 Kan SOPONKIJ THA 2:37.080
2 6 116 Kaloyan ANGELOV BUL 2:37.293
3 1 177 Marc GONZALES PHI 2:37.793
4 3 123 LAI Yi-Siang TPE 2:39.789
5 4 118 Georgi TSVETKOV BUL 2:43.151
6 5 168 Khairil Ridhwan KHALIL MAS 2:45.971

Heat 4      [Splits]     [Photo Finish]

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 197 Natthapat KANCHARIN THA 2:35.050
2 1 196 Jovan DJORDJEVIC SRB 2:35.277
3 3 191 Piius Yie Kiat SNG SGP 2:39.726
4 4 128 Stribor SUMAN CRO 2:39.739
5 5 190 Zen Sheng Sian KOH SGP 2:48.867
6 6 106 Stefan-Teodor FRIGHENCIU AUT 2:54.491

Heat 5      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 167 Salvijus RAMANAUSKAS LTU 2:42.906
2 1 129 Radek FAJKUS CZE 2:43.260
3 3 171 Hazim SHAHRUM MAS 2:43.464
4 5 127 Jan POSAVEC CRO 2:46.429
DNS 6 179 Rafal ANIKEJ POL DNS
PEN 4 113 Vladislav HAPON BLR PEN

Heat 6      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 145 Daniel TIBORCZ HUN 2:38.330
2 3 88 Furkan AKAR TUR 2:38.396
3 2 130 Zdenek SEJPAL CZE 2:41.158
4 6 141 CHU Sidney K HKG 2:41.299
5 4 108 Adriaan DEWAGTERE BEL 2:41.457
6 5 107 Heinrich LIU AUT 2:45.934

Heat 7      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 3 176 Ethan de ROSE NZL 2:31.442
2 2 147 Augusto DUZIONI ITA 2:33.752
3 6 193 Bor Luka URLEP SLO 2:35.944
4 4 119 Vincent GIRARD CAN 2:40.602
5 1 164 Reinis BERZINS LAT 2:50.870
PEN 5 136 Niall TREACY GBR PEN

Heat 8      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 138 Adrian LUEDTKE GER 2:34.170
2 1 122 Marco Fritz SCHUMANN CAN 2:35.451
3 4 112 Artsem ALIATDZINAU BLR 2:38.448
4 3 93 Nikita NEMIRO UKR 2:39.948
5 6 105 Nico ANDERMANN AUT 2:52.191
6 5 110 Robbe VOLCKAERT BEL 2:58.814

Heat 9      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 6 92 Oleh HANDEI UKR 2:33.822
2 3 139 Moritz KREUSELER GER 2:33.855
3 2 103 Joshua KAH AUS 2:34.114
4 1 109 Guillian van WAASDIJK BEL 2:34.232
5 4 125 LIN Chun-Chieh TPE 2:34.875
6 5 140 Luca LOEFFLER GER 2:35.688

Heat 10      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 165 Karlis KRUZBERGS LAT 2:45.277
2 4 166 Roberts KRUZBERGS LAT 2:45.427
3 6 150 Luca SPECHENHAUSER ITA 2:48.636
4 3 148 Pietro MARINELLI ITA 3:00.276
5 5 180 Mateusz KRZEMINSKI POL 3:05.264
PEN 1 90 Tunay SIMSEK TUR PEN