Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL)

Time Analysis

ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL) - 1500 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 LEE June Seo KOR 2:13.214 Semifinals 6
2 Yerkebulan SHAMUKHANOV KAZ 2:14.621 Semifinals 4
3 HONG Kyung Hwan KOR 2:15.435 Semifinals 1
4 Ryuta INOUE JPN 2:15.543 Semifinals 8
5 Jonathan MOODY GBR 2:15.852 Semifinals 10
6 Kazuki YOSHINAGA JPN 2:16.584 Semifinals 2
7 Brandon KIM USA 2:16.668 Semifinals 9
8 Friso EMONS NED 2:16.786 Semifinals 7
9 Bram STEENAART NED 2:17.144 Semifinals 13
10 Adil GALIAKHMETOV KAZ 2:17.200 Preliminaries 12
11 Jasper BRUNSMANN NED 2:17.882 Semifinals 14
12 Konstantin IVLIEV RUS 2:17.977 Preliminaries 15
13 Marco Fritz SCHUMANN CAN 2:18.165 Preliminaries 36
14 Sergei MILOVANOV RUS 2:18.553 Semifinals 16
15 PARK Jang Hyuk KOR 2:18.997 Semifinals 3
16 Liam O'BRIEN AUS 2:19.555 Semifinals 17
17 Pavel SITNIKOV RUS 2:19.708 Semifinals 5
18 Andras SZIKLASI HUN 2:20.024 Semifinals 11
19 Jonathan SO USA 2:21.246 Preliminaries 22
20 Luca LOEFFLER GER 2:21.473 Preliminaries 34
21 Oleh HANDEI UKR 2:21.632 Preliminaries 29
22 Roberts KRUZBERGS LAT 2:21.905 Preliminaries 24
23 Karlis KRUZBERGS LAT 2:22.061 Preliminaries 23
24 Tunay SIMSEK TUR 2:22.251 Preliminaries 28
25 Pietro MARINELLI ITA 2:22.263 Preliminaries 26
26 Adrian LUEDTKE GER 2:22.503 Preliminaries 35
27 Nikita NEMIRO UKR 2:22.657 Preliminaries 38
28 Davut TAHTACI TUR 2:23.173 Preliminaries 19
29 Nurlibek BEISEEV KAZ 2:23.545 Preliminaries 20
30 Aaron HEO USA 2:23.842 Preliminaries 21
31 Artsem ALIATDZINAU BLR 2:24.077 Preliminaries 37
32 Shuta MATSUDU JPN 2:24.398 Preliminaries 18
33 Keanu BLUNDEN AUS 2:24.621 Preliminaries 84
34 Reinis BERZINS LAT 2:24.679 Preliminaries 45
35 Augusto DUZIONI ITA 2:25.129 Preliminaries 42
36 Ethan de ROSE NZL 2:25.718 Preliminaries 41
37 Mateusz KRZEMINSKI POL 2:25.883 Preliminaries 27
38 LIN Chun-Chieh TPE 2:26.022 Preliminaries 33
39 Daniel TIBORCZ HUN 2:26.154 Preliminaries 47
40 Moritz KREUSELER GER 2:26.365 Preliminaries 30
41 Zdenek SEJPAL CZE 2:26.475 Preliminaries 49
42 Guillian van WAASDIJK BEL 2:26.609 Preliminaries 32
43 Luca SPECHENHAUSER ITA 2:26.725 Preliminaries 25
44 Joshua KAH AUS 2:26.832 Preliminaries 31
45 Furkan AKAR TUR 2:28.305 Preliminaries 48
46 Robbe VOLCKAERT BEL 2:28.607 Preliminaries 40
47 Vincent GIRARD CAN 2:29.338 Preliminaries 44
48 Niall TREACY GBR 2:29.621 Preliminaries 46
49 Radek FAJKUS CZE 2:29.680 Preliminaries 54
50 Jovan DJORDJEVIC SRB 2:29.717 Preliminaries 59
51 Bor Luka URLEP SLO 2:29.803 Preliminaries 43
52 Adriaan DEWAGTERE BEL 2:30.858 Preliminaries 51
53 Natthapat KANCHARIN THA 2:31.072 Preliminaries 58
54 Salvijus RAMANAUSKAS LTU 2:34.012 Preliminaries 53
55 Hazim SHAHRUM MAS 2:34.883 Preliminaries 55
56 Marc GONZALES PHI 2:35.156 Preliminaries 66
57 Heinrich LIU AUT 2:35.302 Preliminaries 52
58 Vladislav HAPON BLR 2:35.806 Preliminaries 57
59 Jan POSAVEC CRO 2:36.362 Preliminaries 56
60 Rafal ANIKEJ POL 2:36.842 Preliminaries 81
61 Piius Yie Kiat SNG SGP 2:36.883 Preliminaries 60
62 Kan SOPONKIJ THA 2:37.080 Ranking Finals 64
63 Stribor SUMAN CRO 2:37.137 Preliminaries 61
64 Kaloyan ANGELOV BUL 2:37.293 Ranking Finals 65
65 LAI Yi-Siang TPE 2:37.988 Preliminaries 67
66 Attila TALABOS HUN 2:38.616 Ranking Finals 70
67 Diane SELLIER FRA 2:39.366 Ranking Finals 71
68 Trevor Xu Xuan TAN SGP 2:39.841 Ranking Finals 72
69 Adrian RUDY CAN 2:40.084 Ranking Finals 76
70 Georgi TSVETKOV BUL 2:40.683 Preliminaries 68
71 CHU Sidney K HKG 2:41.299 Ranking Finals 50
72 Bojan BAKA SRB 2:43.218 Ranking Finals 77
73 Mykyta KHOCHYN UKR 2:43.507 Ranking Finals 73
74 Petko DAPCHEV BUL 2:43.941 Ranking Finals 78
75 Mak KRSTIC BIH 2:44.007 Preliminaries 74
76 Mohammed AL-HOURANI QAT 2:44.313 Preliminaries 79
77 Khairil Ridhwan KHALIL MAS 2:45.971 Ranking Finals 69
78 Pawel ADAMSKI POL 2:46.302 Preliminaries 82
79 Cyprien VACHERON FRA 2:46.423 Preliminaries 83
80 Nico ANDERMANN AUT 2:48.042 Preliminaries 39
81 Zen Sheng Sian KOH SGP 2:48.867 Ranking Finals 62
82 Stefan-Teodor FRIGHENCIU AUT 2:52.152 Preliminaries 63
83 Bora BAKA SRB 2:55.136 Ranking Finals 80
84 M.A.I. BIN MOHAMAD FADZLI MAS 2:59.730 Preliminaries 75