Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL)

Distance Classification

ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL) - 1500 m - Men

RoundRankNameISU MemberFinal Positionpreceding PositionsTime
Final A 1 HONG Kyung Hwan KOR 1
2 Kazuki YOSHINAGA JPN 2
3 PARK Jang Hyuk KOR 3
4 Yerkebulan SHAMUKHANOV KAZ 4
5 Pavel SITNIKOV RUS 5
6 LEE June Seo KOR PEN
Final B 7 Friso EMONS NED 1
8 Ryuta INOUE JPN 2
9 Brandon KIM USA 3
10 Jonathan MOODY GBR 4
11 Andras SZIKLASI HUN 5
12 Adil GALIAKHMETOV KAZ 6
Semifinals 13 Bram STEENAART NED 5 3-1
14 Jasper BRUNSMANN NED 5 3-2
15 Konstantin IVLIEV RUS 5 3-3
16 Sergei MILOVANOV RUS 6 2-2
17 Liam O'BRIEN AUS 6 4-2
18 Shuta MATSUDU JPN 7 2-2
19 Davut TAHTACI TUR 7 3-3
20 Nurlibek BEISEEV KAZ PEN 2-2
21 Aaron HEO USA PEN 2-3
22 Jonathan SO USA PEN 3-1
Ranking Finals 23 Karlis KRUZBERGS LAT 1
24 Roberts KRUZBERGS LAT 2
25 Luca SPECHENHAUSER ITA 3
26 Pietro MARINELLI ITA 4
27 Mateusz KRZEMINSKI POL 5
28 Tunay SIMSEK TUR PEN
29 Oleh HANDEI UKR 1
30 Moritz KREUSELER GER 2
31 Joshua KAH AUS 3
32 Guillian van WAASDIJK BEL 4
33 LIN Chun-Chieh TPE 5
34 Luca LOEFFLER GER 6
35 Adrian LUEDTKE GER 1
36 Marco Fritz SCHUMANN CAN 2
37 Artsem ALIATDZINAU BLR 3
38 Nikita NEMIRO UKR 4
39 Nico ANDERMANN AUT 5
40 Robbe VOLCKAERT BEL 6
41 Ethan de ROSE NZL 1
42 Augusto DUZIONI ITA 2
43 Bor Luka URLEP SLO 3
44 Vincent GIRARD CAN 4
45 Reinis BERZINS LAT 5
46 Niall TREACY GBR PEN
47 Daniel TIBORCZ HUN 1
48 Furkan AKAR TUR 2
49 Zdenek SEJPAL CZE 3
50 CHU Sidney K HKG 4
51 Adriaan DEWAGTERE BEL 5
52 Heinrich LIU AUT 6
53 Salvijus RAMANAUSKAS LTU 1
54 Radek FAJKUS CZE 2
55 Hazim SHAHRUM MAS 3
56 Jan POSAVEC CRO 4
57 Vladislav HAPON BLR PEN
58 Natthapat KANCHARIN THA 1
59 Jovan DJORDJEVIC SRB 2
60 Piius Yie Kiat SNG SGP 3
61 Stribor SUMAN CRO 4
62 Zen Sheng Sian KOH SGP 5
63 Stefan-Teodor FRIGHENCIU AUT 6
64 Kan SOPONKIJ THA 1
65 Kaloyan ANGELOV BUL 2
66 Marc GONZALES PHI 3
67 LAI Yi-Siang TPE 4
68 Georgi TSVETKOV BUL 5
69 Khairil Ridhwan KHALIL MAS 6
70 Attila TALABOS HUN 1
71 Diane SELLIER FRA 2
72 Trevor Xu Xuan TAN SGP 3
73 Mykyta KHOCHYN UKR 4
74 Mak KRSTIC BIH 5
75 M.A.I. BIN MOHAMAD FADZLI MAS PEN
76 Adrian RUDY CAN 1
77 Bojan BAKA SRB 2
78 Petko DAPCHEV BUL 3
79 Mohammed AL-HOURANI QAT 4
80 Bora BAKA SRB 5
81 Rafal ANIKEJ POL DNS
Heats 82 Pawel ADAMSKI POL PEN 1
83 Cyprien VACHERON FRA PEN 2
84 Keanu BLUNDEN AUS PEN 3
Preliminaries Georgi ORLOV BLR PEN
Quentin FERCOQ FRA PEN
Triphop THONGNGAM THA PEN
LIAO Wei-Cheng TPE PEN