Season   Series   Competition
Home   >  Results
Audi ISU World Cup 2017/18 - Dordrecht (NED)

Time Analysis

Audi ISU World Cup 2017/18 - Dordrecht (NED) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 PUKITIS Roberto LAT 1:24.058 Preliminaries 44
2 LEPAPE Sebastien FRA 1:24.157 Preliminaries 46
3 KNEGT Sjinkie NED 1:24.419 Quarterfinals 1
4 BODA Pierre AUS 1:24.573 Preliminaries 38
5 HAMELIN Charles CAN 1:24.623 Quarterfinals 5
6 LIU Shaoang HUN 1:24.716 Quarterfinals 6
7 GIRARD Samuel CAN 1:24.990 Semifinals 2
8 COURNOYER Charle CAN 1:25.176 Preliminaries 21
9 WU Dajing CHN 1:25.220 Quarterfinals 14
10 KRUEGER John-Henry USA 1:25.251 Semifinals 7
11 DOTTI Tommaso ITA 1:25.267 Quarterfinals 17
12 SIARHEYU Maksim BLR 1:25.398 Preliminaries 63
13 SEO Yi Ra KOR 1:25.432 Semifinals 3
14 ELISTRATOV Semen RUS 1:25.531 Semifinals 4
15 KIM Do Kyoum KOR 1:25.567 Heats 12
16 REN Ziwei CHN 1:25.600 Preliminaries 8
17 YOSHINAGA Kazuki JPN 1:25.711 Heats 23
18 KRUZBERGS Karlis LAT 1:25.857 Preliminaries 29
19 ZVEJNIEKS Roberts LAT 1:25.932 Heats 30
20 AYRAPETYAN Denis RUS 1:25.934 Quarterfinals 11
21 NAVARRO Tristan FRA 1:26.057 Quarterfinals 9
22 AN Victor RUS 1:26.188 Heats 13
23 CASSINELLI Andrea ITA 1:26.304 Semifinals 10
24 FAUCONNET Thibaut FRA 1:26.308 Heats 22
25 NIKISHA Denis KAZ 1:26.459 Heats 28
26 SAKAZUME Ryosuke JPN 1:26.687 Preliminaries 31
27 CELSKI J R USA 1:26.751 Heats 20
28 TREACY Farrell GBR 1:26.793 Heats 16
29 CONFORTOLA Yuri ITA 1:26.809 Heats 40
30 HAN Tianyu CHN 1:26.943 Heats 35
31 WATANABE Keita JPN 1:26.957 Heats 25
32 HWANG Dae Heon KOR 1:26.966 Heats 19
33 RYZHOU Yauheni BLR 1:27.015 Preliminaries 48
34 KONOPKO Bartosz POL 1:27.038 Preliminaries 49
35 SIMMS Billy GBR 1:27.081 Heats 36
36 DESMET Stijn BEL 1:27.113 Heats 41
37 BRANKOVIC Edin BIH 1:27.171 Preliminaries 77
38 ANDERMANN Nicolas AUT 1:27.187 Preliminaries 50
39 SCHUBERT Christoph GER 1:27.219 Preliminaries 64
40 BYKANOV Vladislav ISR 1:27.520 Quarterfinals 15
41 DUFBERG SUH Fabrice SWE 1:27.763 Heats 42
42 DENIZ Mukerrem TUR 1:28.435 Heats 27
43 CHOE Un Song PRK 1:28.471 Preliminaries 51
44 BREEUWSMA Daan NED 1:28.529 Quarterfinals 18
45 CLAGUE Jason NZL 1:28.599 Preliminaries 65
46 GOEMINNE Gert-Jan BEL 1:28.738 Heats 37
47 HOOGERWERF Dylan NED 1:28.915 Heats 24
48 BURROWS Jack GBR 1:29.457 Preliminaries 66
49 BRYANT Alex AUS 1:29.809 Preliminaries 52
50 KIM Un Hyok PRK 1:30.179 Heats 26
51 ZHUMAGAZIYEV Nurbergen KAZ 1:30.475 Preliminaries 47
52 ZHAXYBAYEV Mersaid KAZ 1:30.648 Heats 32
53 NEMIRO Nikita UKR 1:30.677 Preliminaries 67
54 NEMIRO Vladyslav UKR 1:30.952 Preliminaries 53
55 McANUFF Ryan IRL 1:31.129 Preliminaries 54
56 MURPHY Peter LUX 1:31.301 Preliminaries 68
57 MARTINIC Ivan CRO 1:31.648 Preliminaries 69
58 ARLOU Aliaksandr BLR 1:31.772 Preliminaries 70
59 TIRADO OVIEDO German Andres COL 1:31.887 Preliminaries 71
60 GEORGIEV Dimitar BUL 1:32.003 Preliminaries 55
61 ANIKIEJ Rafal POL 1:32.074 Preliminaries 56
62 TSANKOV Tsvetan BUL 1:32.084 Heats 33
63 BURJAN Csaba HUN 1:32.168 Preliminaries 39
64 KOLENC Martin CRO 1:32.235 Preliminaries 57
65 JANSSON Jacob SWE 1:33.331 Heats 43
66 NG Lucas SGP 1:33.481 Preliminaries 72
67 AGDESTEIN Einar NOR 1:33.658 Preliminaries 58
68 SIMSEK Tunay TUR 1:33.664 Preliminaries 59
69 TIMAR Adam ROU 1:33.724 Preliminaries 60
70 LIU Shaolin Sandor HUN 1:33.827 Preliminaries 45
71 SU Jun-Peng TPE 1:33.895 Preliminaries 73
72 URLEP Bor Luka SLO 1:34.061 Preliminaries 78
73 RAINER Philemon AUT 1:34.311 Preliminaries 79
74 McANUFF Sean IRL 1:34.509 Preliminaries 80
75 ARADHYA Akash IND 1:34.551 Preliminaries 81
76 RAMANAUSKAS Salvijus LTU 1:34.662 Preliminaries 61
77 THONGNGAM Triphop THA 1:34.872 Preliminaries 74
78 LABORDE Nicolas COL 1:35.045 Preliminaries 62
79 ANDERMANN Dominic AUT 1:35.105 Preliminaries 75
80 IMRE Emil ROU 1:35.905 Preliminaries 76
81 TSANG Kei Wing Kelvin HKG 1:38.545 Preliminaries 82
82 MOHAMAD Ariff Rasydan MAS 1:40.858 Preliminaries 83
83 BASIC Nihad BIH 1:45.721 Heats 34