Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN)

Time Analysis

ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 KIM Tae Sung KOR 1:24.653 Semifinals 2
2 MILOVANOV Sergei RUS 1:25.434 Semifinals 4
3 SONG Jian CHN 1:25.527 Semifinals 5
4 JUNG Hok Young KOR 1:25.850 Preliminaries 1
5 MIYATA Shogo JPN 1:26.212 Semifinals 7
6 ROES Sven NED 1:26.215 Quarterfinals 6
7 CHANG Hyun Woo KOR 1:26.255 Heats 10
8 TALABOS Attila HUN 1:26.417 Heats 13
9 Nicolas PERREAULT CAN 1:26.513 Quarterfinals 9
10 WANG Pengyu CHN 1:26.877 Preliminaries 11
11 Luca SPECHENHAUSER ITA 1:26.950 Heats 12
12 Augustin GERE LUX 1:26.963 Preliminaries 33
13 Matej PEDERSON CAN 1:26.965 Heats 20
14 Bram STEENAART NED 1:27.011 Preliminaries 18
15 Nurlibek BEISEEV KAZ 1:27.041 Preliminaries 23
16 LI Wenlong CHN 1:27.140 Preliminaries 14
17 Andras SZIKLASI HUN 1:27.215 Heats 26
18 YOSHINAGA Kazuki JPN 1:27.334 Semifinals 3
19 Peter RICHES GBR 1:27.436 Heats 15
20 Pietro MARINELLI ITA 1:27.437 Preliminaries 24
21 Mateusz MIKOLAJUK POL 1:27.717 Preliminaries 30
22 IVLIEV Konstantin RUS 1:27.855 Heats 8
23 SELLIER Diane FRA 1:27.943 Heats 31
24 SHAMUKHANOV Yerkebulan KAZ 1:27.946 Preliminaries 39
25 SIGHEL Pietro ITA 1:28.066 Heats 34
26 KRUZBERGS Roberts LAT 1:28.152 Preliminaries 17
27 Mateusz KRZEMINSKI POL 1:28.367 Preliminaries 47
28 Reinis BERZINS LAT 1:28.564 Heats 25
29 TREACY Niall GBR 1:28.778 Heats 29
30 TENZER Robin GER 1:28.801 Quarterfinals 16
31 Gleb IVCHENKO KAZ 1:28.908 Preliminaries 35
32 Chiyuan ZHONG USA 1:29.150 Preliminaries 48
33 NEMIRO Nikita UKR 1:29.195 Preliminaries 32
34 YATES Westley GBR 1:29.223 Preliminaries 55
35 MURPHY Peter LUX 1:29.338 Heats 27
36 Aleksey SIMAKIN RUS 1:29.458 Preliminaries 40
37 Felix PIGEON CAN 1:29.478 Preliminaries 41
38 Brandon KIM USA 1:29.619 Heats 28
39 ANDERMANN Nico AUT 1:29.836 Preliminaries 22
40 Joshua KAH AUS 1:29.954 Heats 19
41 Robin BENDIG GER 1:29.973 Preliminaries 44
42 KANCHARIN Natthapat THA 1:30.197 Preliminaries 52
43 TIBORCZ Daniel HUN 1:30.829 Preliminaries 21
44 DJORDJEVIC Jovan SRB 1:30.900 Heats 36
45 Andy KIM USA 1:31.040 Preliminaries 43
46 DEWAGTERE Adriaan BEL 1:31.187 Preliminaries 54
47 Warre Van DAMME BEL 1:31.267 Preliminaries 53
48 Hazim SHAHRUM MAS 1:31.278 Ranking Finals Preliminaries 56
49 Bor Luka URLEP SLO 1:31.287 Ranking Finals Preliminaries 57
50 Marc GONZALES PHI 1:31.482 Ranking Finals Preliminaries 58
51 Krystian GISZKA POL 1:31.536 Heats 37
52 Sean Qi Jun YEO MAS 1:31.752 Preliminaries 51
53 Denali BLUNDEN AUS 1:31.789 Preliminaries 38
54 Gabriel VOLET FRA 1:31.830 Preliminaries 42
55 de ROSE Ethan NZL 1:32.233 Preliminaries 45
56 Sebastian Fidel LENCINAS ARG 1:32.261 Preliminaries 68
57 Melle van 'T WOUT NED 1:32.486 Preliminaries 46
58 Trevor Xu Xuan TAN SGP 1:32.687 Preliminaries 60
59 Thibault METRAUX SUI 1:32.849 Preliminaries 66
60 Triphop THONGNGAM THA 1:33.346 Ranking Finals Preliminaries 61
61 Julian MACARAEG PHI 1:33.490 Preliminaries 50
62 Kieran GUAN AUS 1:33.695 Ranking Finals Preliminaries 73
63 TSAI Chia-Wei TPE 1:34.024 Preliminaries 49
64 Kaloyan ANGELOV BUL 1:34.032 Ranking Finals Preliminaries 59
65 CHU Sidney K HKG 1:34.217 Preliminaries 67
66 Lubomir KALCHEV BUL 1:34.248 Preliminaries 65
67 Jing Feng XU SGP 1:34.746 Preliminaries 69
68 Zen Sheng Sian KOH SGP 1:35.072 Ranking Finals Preliminaries 62
69 Stribor SUMAN CRO 1:35.100 Ranking Finals Preliminaries 63
70 Mykyta KHOCHYN UKR 1:35.494 Ranking Finals Preliminaries 64
71 Denys IOFIN UKR 1:35.637 Preliminaries 71
72 LIAO Wei-Cheng TPE 1:36.231 Preliminaries 70
73 KHALIL Khairil Ridhwan MAS 1:36.810 Preliminaries 72
74 CHAN Ho Tung HKG 1:37.115 Preliminaries 75
75 LI Rui-Zhe TPE 1:39.087 Ranking Finals Preliminaries 74
76 Stefan-Teodor FRIGHENCIU AUT 1:39.384 Ranking Finals Preliminaries 76