Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN)

Distance Classification

ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN) - 1000 m - Men

RoundRankNameISU MemberFinal Positionpreceding PositionsTime
Final A 1 JUNG Hok Young KOR 1
2 KIM Tae Sung KOR 2
3 YOSHINAGA Kazuki JPN 3
4 MILOVANOV Sergei RUS 4
5 SONG Jian CHN 5
Final B 6 ROES Sven NED 1
7 MIYATA Shogo JPN 2
8 IVLIEV Konstantin RUS 3
9 Nicolas PERREAULT CAN 4
10 CHANG Hyun Woo KOR 5
Quarterfinals 11 WANG Pengyu CHN 3 1-1
12 Luca SPECHENHAUSER ITA 3 1-3
13 TALABOS Attila HUN 3 2-2
14 LI Wenlong CHN 4 2-1
15 Peter RICHES GBR 4 3-1
16 TENZER Robin GER 4 4-3
17 KRUZBERGS Roberts LAT 5 1-1
18 Bram STEENAART NED 5 2-2 1:27.011
19 Joshua KAH AUS 5 2-2 1:29.954
20 Matej PEDERSON CAN PEN
Heats 21 TIBORCZ Daniel HUN 3 1
22 ANDERMANN Nico AUT 3 2
23 Nurlibek BEISEEV KAZ 3 3 1:27.041
24 Pietro MARINELLI ITA 3 3 1:27.437
25 Reinis BERZINS LAT 3 3 1:28.564
26 Andras SZIKLASI HUN 4 1 1:27.215
27 MURPHY Peter LUX 4 1 1:29.338
28 Brandon KIM USA 4 1 1:29.619
29 TREACY Niall GBR 4 2
30 Mateusz MIKOLAJUK POL 4 3 1:27.717
31 SELLIER Diane FRA 4 3 1:27.943
32 NEMIRO Nikita UKR 4 3 1:29.195
33 Augustin GERE LUX 5 2 1:26.963
34 SIGHEL Pietro ITA 5 2 1:28.066
35 Gleb IVCHENKO KAZ 5 2 1:28.908
36 DJORDJEVIC Jovan SRB 5 2 1:30.900
37 Krystian GISZKA POL 5 2 1:31.536
38 Denali BLUNDEN AUS 5 2 1:31.789
39 SHAMUKHANOV Yerkebulan KAZ PEN 1
40 Aleksey SIMAKIN RUS PEN 2
Ranking Finals Preliminaries 41 Felix PIGEON CAN 1
42 Gabriel VOLET FRA 2
43 Andy KIM USA 3
44 Robin BENDIG GER PEN 1:29.973
45 de ROSE Ethan NZL PEN 1:32.233
46 Melle van 'T WOUT NED 1
47 Mateusz KRZEMINSKI POL 2
48 Chiyuan ZHONG USA 3
49 TSAI Chia-Wei TPE 4
50 Julian MACARAEG PHI 5
51 Sean Qi Jun YEO MAS 1
52 KANCHARIN Natthapat THA 2
53 Warre Van DAMME BEL 3
54 DEWAGTERE Adriaan BEL 4
55 YATES Westley GBR 5
56 Hazim SHAHRUM MAS 1
57 Bor Luka URLEP SLO 2
58 Marc GONZALES PHI 3
59 Kaloyan ANGELOV BUL 4
60 Trevor Xu Xuan TAN SGP 5
61 Triphop THONGNGAM THA 1
62 Zen Sheng Sian KOH SGP 2
63 Stribor SUMAN CRO 3
64 Mykyta KHOCHYN UKR 4
65 Lubomir KALCHEV BUL 1
66 Thibault METRAUX SUI 2
67 CHU Sidney K HKG 3
68 Sebastian Fidel LENCINAS ARG PEN
69 Jing Feng XU SGP 1
70 LIAO Wei-Cheng TPE 2
71 Denys IOFIN UKR 3
72 KHALIL Khairil Ridhwan MAS 4
73 Kieran GUAN AUS 1
74 LI Rui-Zhe TPE 2
75 CHAN Ho Tung HKG 3
76 Stefan-Teodor FRIGHENCIU AUT 4
Preliminaries LIU Heinrich AUT PEN
Shuta MATSUZU JPN PEN
Bojan BAKA SRB YC