Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Short Track Championships 2017

Time Analysis

ISU World Short Track Championships 2017 - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 HAMELIN Charles CAN 1:25.182 Semifinals 3
2 SEO Yi Ra KOR 1:25.232 Semifinals 1
3 LEE Jung Su KOR 1:25.371 Semifinals 8
4 LIU Shaolin Sandor HUN 1:25.536 Semifinals 6
5 CELSKI J.R. USA 1:25.636 Quarterfinals 7
6 ELISTRATOV Semen RUS 1:25.647 Semifinals 5
7 LIU Shaoang HUN 1:25.732 Final A 2
8 HAN Tianyu CHN 1:25.752 Semifinals 4
9 KNEGT Sjinkie NED 1:25.866 Heats 14
10 COURNOYER Charle CAN 1:26.064 Quarterfinals 11
11 HOOGERWERF Dylan NED 1:26.122 Quarterfinals 9
12 WU Dajing CHN 1:26.178 Heats 17
13 BYKANOV Vladislav ISR 1:26.190 Quarterfinals 15
14 GIRARD Samuel CAN 1:26.261 Quarterfinals 12
15 FAUCONNET Thibaut FRA 1:26.316 Heats 22
16 SAKAZUME Ryosuke JPN 1:26.408 Quarterfinals 16
17 SIN da Woon KOR 1:26.706 Heats 13
18 ZVEJNIEKS Roberts LAT 1:26.838 Preliminaries 28
19 BREEUWSMA Daan NED 1:26.975 Heats 10
20 REN Ziwei CHN 1:26.978 Quarterfinals 18
21 KNOCH Viktor HUN 1:27.031 Heats 20
22 NAVARRO Tristan FRA 1:27.110 Heats 24
23 DOTTI Tommaso ITA 1:27.254 Heats 25
24 NIKISHA Denis KAZ 1:27.445 Preliminaries 23
25 GOEMINNE Gert-Jan BEL 1:27.654 Preliminaries 35
26 WATANABE Keita JPN 1:28.100 Ranking Finals 21
27 CHEETHAM Joshua GBR 1:28.339 Heats 26
28 SIARHEYU Maksim BLR 1:28.484 Heats 31
29 KRUEGER John-Henry USA 1:28.542 Preliminaries 54
30 CASSINELLI Andrea ITA 1:29.080 Preliminaries 33
31 CANO Sebastian COL 1:29.093 Preliminaries 38
32 ALMEY Jens BEL 1:29.335 Preliminaries 30
33 ZHUMAGAZIYEV Nurbergen KAZ 1:29.476 Preliminaries 53
34 AN Victor RUS 1:29.621 Preliminaries 19
35 JANSSON Jacob SWE 1:29.915 Preliminaries 32
36 ANDERMANN Dominic AUT 1:29.977 Preliminaries 40
37 BRANKOVIC Edin BIH 1:30.001 Preliminaries 39
38 Rafal ANIKEJ POL 1:30.736 Preliminaries 29
39 Tunay SIMSEK TUR 1:30.779 Preliminaries 37
40 BODA Pierre AUS 1:30.894 Preliminaries 34
41 BIGGS Zachary NZL 1:30.943 Preliminaries 41
42 SU Jun-Peng TPE 1:31.369 Preliminaries 44
43 Salvijus RAMANAUSKAS LTU 1:31.372 Preliminaries 45
44 CHU Sidney K HKG 1:31.446 Preliminaries 48
45 McANUFF Ryan IRL 1:31.594 Preliminaries 43
46 SCHUBERT Christoph GER 1:31.682 Preliminaries 42
47 GEORGIEV Dimitar BUL 1:32.030 Preliminaries 36
48 Einar AGDESTEIN NOR 1:32.331 Preliminaries 27
49 Matej FILIP SVK 1:32.355 Preliminaries 47
50 NG Lucas SGP 1:33.312 Preliminaries 46
51 Ivan MARTINIC CRO 1:33.317 Preliminaries 50
52 Ivan MOJSILOVIC SRB 1:36.379 Preliminaries 51
53 de Vin WONG MAS 1:37.652 Preliminaries 52
54 Volodymyr HANDEI UKR 1:48.675 Ranking Finals 49