Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2019/20 - Dordrecht (NED)

Time Analysis

ISU World Cup 2019/20 - Dordrecht (NED) - 1000 m (1) - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 de LAAT Itzhak NED 1:25.384 Heats 3
2 HWANG Dae Heon KOR 1:25.538 Heats 10
3 BLAIS Cedrik CAN 1:25.754 Heats 2
4 LI Wenlong CHN 1:26.276 Heats 12
5 KIM Dagyeom KOR 1:26.354 Heats 1
6 HAN Tianyu CHN 1:26.365 Heats 6
7 GIORDANO Marco ITA 1:26.882 Heats 18
8 VANHOOREN Rino BEL 1:26.950 Heats 15
9 EYBOG Daniil RUS 1:26.998 Heats 11
10 DESMET Stijn BEL 1:27.118 Quarterfinals 8
11 LEPAPE Sebastien FRA 1:27.144 Heats 31
12 SELLIER Diane FRA 1:27.174 Rep Quarterfinals 21
13 TALABOS Attila HUN 1:27.184 Rep Quarterfinals 24
14 ANTONIOLI Mattia ITA 1:27.260 Rep Quarterfinals 32
15 TREACY Niall GBR 1:27.433 Rep Quarterfinals 25
16 MIYATA Shogo JPN 1:27.502 Quarterfinals 7
17 HOOGERWERF Dylan NED 1:27.588 Rep Quarterfinals 27
18 KANCHARIN Natthapat THA 1:27.641 Heats 50
19 DOTTI Tommaso ITA 1:27.667 Quarterfinals 16
20 ZHAXYBAYEV Mersaid KAZ 1:27.791 Heats 13
21 KAUFMANN-LUDWIG Leon GER 1:27.802 Heats 43
22 ANIKEJ Rafal POL 1:27.946 Heats 19
23 KOIKE Katsunori JPN 1:28.108 Heats 30
24 KOLENC Martin CRO 1:28.415 Rep Quarterfinals 39
25 PIERRE-GILLES Jordan CAN 1:28.475 Quarterfinals 4
26 AZHGALIYEV Abzal KAZ 1:28.490 Heats 20
27 PIVIROTTO Ryan USA 1:28.528 Quarterfinals 9
28 PARK In Wook KOR 1:28.575 Semifinals 5
29 JUNG Yanghun Ben GER 1:28.862 Heats 26
30 SITNIKOV Pavel RUS 1:28.884 Heats 29
31 DJORDJEVIC Jovan SRB 1:28.939 Heats 48
32 TREACY Farrell GBR 1:29.223 Heats 17
33 BREEUWSMA Daan NED 1:29.231 Heats 28
34 ADAMSKI Pawel POL 1:29.254 Rep Quarterfinals 37
35 VIGANTS Endijs LAT 1:29.709 Heats 38
36 de CLEMENTE Clayton USA 1:29.935 Heats 33
37 IVLIEV Konstantin RUS 1:30.012 Heats 14
38 DION Pascal CAN 1:30.093 Rep Quarterfinals 23
39 SHAMUKHANOV Yerkebulan KAZ 1:30.096 Rep Quarterfinals 22
40 NEMIRO Vladyslav UKR 1:30.412 Heats 34
41 VOLCKAERT Robbe BEL 1:30.457 Heats 40
42 LIN Chun-Chieh TPE 1:30.545 Heats 44
43 MOODY Jonathan GBR 1:30.859 Rep Quarterfinals 35
44 FAJKUS Radek CZE 1:30.879 Heats 45
45 LAHIMAKHAY Ivan BLR 1:30.890 Rep Quarterfinals 46
46 NOGRADI Bence HUN 1:31.006 Rep Quarterfinals 42
47 MURPHY Peter LUX 1:31.176 Heats 51
48 NEMIRO Nikita UKR 1:31.223 Rep Quarterfinals 49
49 WOLFGANG Matthias AUT 1:31.393 Heats 47
50 TIBORCZ Daniel HUN 1:31.697 Heats 41
51 KUCZYNSKI Lukasz POL 1:32.306 Heats 36
52 LIAO Wei-Cheng TPE 1:34.849 Rep Quarterfinals 53
53 ARADHYA Akash IND 1:35.358 Heats 52
54 LIU Heinrich AUT 1:38.184 Heats 54