Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2021/22 - Dordrecht (NED)

Time Analysis

ISU World Cup 2021/22 - Dordrecht (NED) - 1000 m - Women

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 SCHULTING Suzanne NED 1:27.716 Heats 3
2 CHOI Minjeong KOR 1:28.417 Final A 1
3 BOUTIN Kim CAN 1:28.510 Final A 2
4 MASCITTO Cynthia ITA 1:28.915 Heats 12
5 STODDARD Corinne USA 1:29.140 Heats 10
6 CHARLES Alyson CAN 1:29.185 Heats 21
7 SARAULT Courtney CAN 1:29.235 Final A 4
8 SANTOS Kristen USA 1:29.461 Quarterfinals 7
9 VELZEBOER Xandra NED 1:29.563 Quarterfinals 6
10 MALISZEWSKA Natalia POL 1:29.609 Heats 5
11 EFREMENKOVA Ekaterina RUS 1:29.740 Heats 16
12 ZHANG Yuting CHN 1:29.762 Quarterfinals 14
13 KIM A Lang KOR 1:29.840 Quarterfinals 17
14 POUTSMA Selma NED 1:29.858 Heats 24
15 JASZAPATI Petra HUN 1:29.979 Quarterfinals 9
16 LEE Yubin KOR 1:30.058 Heats 19
17 PROSVIRNOVA Sofia RUS 1:30.132 Heats 11
18 SZILICZEI-NEMET Rebeka HUN 1:30.187 Heats 31
19 ZHANG Chutong CHN 1:30.220 Heats 20
20 KIKUCHI Yuki JPN 1:30.329 Heats 13
21 KONYA Zsofia HUN 1:30.510 Heats 26
22 FONTANA Arianna ITA 1:30.650 Quarterfinals 8
23 KIKUCHI Sumire JPN 1:30.890 Heats 22
24 HAN Yu Tong CHN 1:30.900 Heats 15
25 DAUDET Gwendoline FRA 1:30.990 Heats 28
26 HIRAI Ami JPN 1:31.053 Heats 18
27 TIKHONOVA Olga KAZ 1:31.077 Heats 32
28 TOPOLSKA Gabriela POL 1:31.107 Heats 34
29 JACOBS Gina GER 1:31.696 Heats 29
30 BINEY Maame USA 1:32.315 Heats 27
31 SEIDEL Anna GER 1:33.035 Preliminaries 35
32 HOYLAND Holly GBR 1:33.107 Preliminaries 43
33 DANNEEL Alexandra BEL 1:33.243 Heats 30
34 STORMOWSKA Kamila POL 1:33.292 Preliminaries 25
35 HUOT MARCHAND Tifany FRA 1:33.451 Preliminaries 23
36 HRUZOVA Michaela CZE 1:33.516 Preliminaries 36
37 VOLKOVITSKAYA Alyona KAZ 1:33.540 Preliminaries 44
38 ASCIC Valentina CRO 1:33.746 Preliminaries 45
39 TALAYEVA Volha BLR 1:33.961 Preliminaries 37
40 ZAKHAROVA Evgeniya RUS 1:34.170 Preliminaries 38
41 DOMBROVSKAYA Jana BLR 1:34.487 Preliminaries 46
42 ECKSTEIN Lisa GER 1:34.612 Preliminaries 39
43 JANSONE Anna LAT 1:35.326 Preliminaries 56
44 PFEIFEROVA Tereza CZE 1:35.348 Preliminaries 40
45 den DULK Tineke BEL 1:35.353 Preliminaries 47
46 VIVIANI Elena ITA 1:35.646 Preliminaries 48
47 BURIC Katarina CRO 1:35.735 Preliminaries 57
48 SYDORKO Yelyzaveta UKR 1:36.010 Preliminaries 49
49 THOMSON Kathryn GBR 1:36.018 Preliminaries 41
50 LEVEQUE Aurelie FRA 1:36.097 Preliminaries 50
51 CHATTHAISONG Thanutchaya THA 1:36.151 Preliminaries 58
52 ROBERTS Isabelle GBR 1:36.156 Preliminaries 59
53 YAKIMOVA Anna BUL 1:36.404 Preliminaries 51
54 DOLGOPOLOVA Mariya UKR 1:36.502 Preliminaries 52
55 TOKAROVA Tamara SVK 1:36.610 Preliminaries 60
56 MANOILOVA Katrin BUL 1:36.747 Heats 33
57 ZHANBUSINOVA Madina KAZ 1:38.063 Preliminaries 42
58 HYMPANOVA Emma SVK 1:39.178 Preliminaries 53
59 IVANDIC Maja CRO 1:39.462 Preliminaries 61
60 LAM Ching Yan HKG 1:40.886 Preliminaries 62
61 JANKOVIC Katarina SRB 1:50.278 Preliminaries 63