Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2021/22 - Beijing (CHN)

Time Analysis

ISU World Cup 2021/22 - Beijing (CHN) - 1000 m - Women

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 KIM Jiyoo KOR 1:27.389 Quarterfinals 2
2 EFREMENKOVA Ekaterina RUS 1:27.485 Quarterfinals 6
3 SCHULTING Suzanne NED 1:27.996 Semifinals 1
4 SANTOS Kristen USA 1:28.348 Quarterfinals 3
5 CHOI Minjeong KOR 1:28.541 Preliminaries 20
6 FONTANA Arianna ITA 1:28.543 Semifinals 4
7 ZHANG Yuting CHN 1:28.598 Quarterfinals 9
8 BOUTIN Kim CAN 1:28.645 Quarterfinals 10
9 VELZEBOER Xandra NED 1:28.660 Semifinals 5
10 DESMET Hanne BEL 1:28.662 Preliminaries 21
11 SARAULT Courtney CAN 1:28.738 Quarterfinals 15
12 PROSVIRNOVA Sofia RUS 1:28.765 Heats 7
13 JASZAPATI Petra HUN 1:28.800 Quarterfinals 18
14 VOSTRIKOVA Anna RUS 1:28.824 Quarterfinals 8
15 GUO Yihan CHN 1:28.864 Heats 16
16 POUTSMA Selma NED 1:28.926 Quarterfinals 11
17 MONVOISIN Aurelie FRA 1:28.991 Quarterfinals 12
18 SIGHEL Arianna ITA 1:29.009 Heats 23
19 LEE Yubin KOR 1:29.181 Heats 13
20 VANKOVA Petra CZE 1:29.471 Preliminaries 40
21 KIKUCHI Yuki JPN 1:29.536 Heats 19
22 STODDARD Corinne USA 1:29.649 Heats 25
23 SEIDEL Anna GER 1:29.788 Preliminaries 31
24 HIRAI Ami JPN 1:29.983 Preliminaries 41
25 JACOBS Gina GER 1:30.016 Heats 32
26 HAN Yu Tong CHN 1:30.126 Quarterfinals 14
27 BINEY Maame USA 1:30.175 Heats 17
28 MASCITTO Cynthia ITA 1:30.877 Heats 22
29 DAUDET Gwendoline FRA 1:31.111 Heats 28
30 KIKUCHI Sumire JPN 1:31.490 Preliminaries 24
31 MAZUR Nikola POL 1:31.521 Heats 27
32 TIKHONOVA Olga KAZ 1:31.671 Heats 29
33 HUOT MARCHAND Tifany FRA 1:31.948 Ranking Finals 26
34 ECKSTEIN Lisa GER 1:32.519 Preliminaries 30
35 KONYA Zsofia HUN 1:32.628 Preliminaries 42
36 HRUZOVA Michaela CZE 1:32.688 Preliminaries 36
37 DANNEEL Alexandra BEL 1:32.840 Preliminaries 33
38 CHRISTIE Elise GBR 1:32.966 Preliminaries 43
39 CHANG Hui TPE 1:33.035 Preliminaries 52
40 MALISZEWSKA Natalia POL 1:33.091 Preliminaries 35
41 DOLGOPOLOVA Mariya UKR 1:33.124 Preliminaries 44
42 HOYLAND Holly GBR 1:33.227 Preliminaries 45
43 FILIPOVA Lucia SVK 1:33.292 Heats 34
44 BURIC Katarina CRO 1:33.376 Preliminaries 53
45 ASCIC Valentina CRO 1:34.092 Preliminaries 46
46 THOMSON Kathryn GBR 1:34.220 Preliminaries 37
47 TALAYEVA Volha BLR 1:34.472 Preliminaries 47
48 YAKIMOVA Anna BUL 1:34.577 Preliminaries 38
49 IZAFATAVA Hanna BLR 1:34.646 Preliminaries 48
50 ZHANBUSINOVA Madina KAZ 1:34.664 Preliminaries 54
51 BACSKAI Sara Luca HUN 1:34.854 Preliminaries 39
52 SYDORKO Yelyzaveta UKR 1:35.087 Preliminaries 55
53 IZAFATAVA Mariya BLR 1:35.285 Preliminaries 56
54 den DULK Tineke BEL 1:35.480 Preliminaries 49
55 DUBROVA Uliana UKR 1:35.530 Preliminaries 57
56 Petra RUSNAKOVA SVK 1:36.657 Preliminaries 58
57 CHATTHAISONG Thanutchaya THA 1:36.806 Preliminaries 59
58 LAM Ching Yan HKG 1:37.737 Preliminaries 60
59 KHAN Yana KAZ 1:59.973 Preliminaries 50
60 STORMOWSKA Kamila POL 2:07.957 Preliminaries 51