Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU European Short Track Championships 2020 - Debrecen (HUN)

Heats

Jump to Heat

Heat 1      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 6 PROSVIRNOVA Sofia RUS 1:32.013 Q
2 5 18 Petra JASZAPATI HUN 1:32.142 Q
3 4 47 van KERKHOF Yara NED 1:32.225 q
4 3 87 JACOBS Gina GER 1:32.359
5 2 113 DANNEEL Alexandra BEL 1:33.410

Heat 2      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 25 THOMSON Kathryn GBR 1:36.697 Q
2 4 13 PIERRON Veronique FRA 1:36.855 Q
3 5 154 Anna JANSONE LAT 1:37.619
4 1 11 Anna SEIDEL GER 1:48.390
PEN 3 90 TALAYEVA Volha BLR PEN

Heat 3      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 29 MALISZEWSKA Natalia POL 1:30.975 Q
2 4 27 BACSKAI Sara Luca HUN 1:31.272 Q
3 1 30 RUSNAKOVA Petra SVK 1:31.329 q
4 3 119 Tereza PFEIFEROVA CZE 1:34.226
5 5 155 Petra JASIC SRB 1:44.183

Heat 4      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 10 DESMET Hanne BEL 1:39.394 Q
2 5 153 Talya KAYE GBR 1:43.477 Q
3 2 96 IZAFATAVA Hanna BLR 2:09.204
4 3 31 MAZUR Nicole POL 2:12.410
5 4 50 MONVOISIN Aurelie FRA no time

Heat 5      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 3 16 MASCITTO Cynthia ITA 1:34.110 Q
2 5 19 HUOT MARCHAND Tifany FRA 1:34.753 Q
3 4 57 ZAKHAROVA Evgeniya RUS 1:34.951 ADV
4 1 42 ASCIC Valentina CRO 1:35.226
PEN 2 14 CHRISTIE Elise GBR PEN

Heat 6      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 15 EFREMENKOVA Ekaterina RUS 1:33.567 Q
2 3 123 Deanna LOCKETT HUN 1:33.774 Q
3 1 32 SEJPALOVA-HRUZOVA Michaela CZE 1:34.006 q
4 4 33 FILIPOVA Lucia SVK 1:34.690
5 5 35 UZAKOVA Mariia-Mahdalyna UKR 1:35.107

Heat 7      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 4 van RUIJVEN Lara NED 1:37.582 Q
2 4 79 STORMOWSKA Kamila POL 1:38.389 Q
3 3 34 PENCHEVA Zornica BUL 1:40.230
4 1 9 VALCEPINA Martina ITA 2:07.298

Heat 8      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 1 SCHULTING Suzanne NED 1:42.863 Q
2 4 124 Arianna FONTANA ITA 1:43.019 Q
3 5 76 MANOILOVA Katrin BUL 1:44.720
4 3 89 DOLGOPOLOVA Mariya UKR 1:44.818
5 2 116 BURIC Katarina CRO 1:45.232

The first and second placed skaters from each race and up to a maximum of four fastest third place skaters qualify for Quarterfinals.

Yellow highlighting marks Championship leader.