Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU European Short Track Championships 2020 - Debrecen (HUN)

Heats

Jump to Heat

Heat 1      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 3 29 MALISZEWSKA Natalia POL 44.204 Q
2 4 25 THOMSON Kathryn GBR 44.561 Q
3 2 11 Anna SEIDEL GER 44.616 q
4 1 27 BACSKAI Sara Luca HUN 44.979
5 5 116 BURIC Katarina CRO 46.728

Heat 2      [Splits]     [Photo Finish]

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 47 van KERKHOF Yara NED 44.133 Q
2 3 31 MAZUR Nicole POL 44.244 Q
3 2 123 Deanna LOCKETT HUN 44.284 q
4 4 19 HUOT MARCHAND Tifany FRA 44.303
5 5 32 SEJPALOVA-HRUZOVA Michaela CZE 45.226

Heat 3      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 2 9 VALCEPINA Martina ITA 43.976 Q
2 1 79 STORMOWSKA Kamila POL 44.068 Q
3 4 10 DESMET Hanne BEL 44.112 q
4 3 96 IZAFATAVA Hanna BLR 45.353
5 5 33 FILIPOVA Lucia SVK 45.489

Heat 4      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 5 1 SCHULTING Suzanne NED 43.609 Q
2 1 16 MASCITTO Cynthia ITA 43.737 Q
3 2 113 DANNEEL Alexandra BEL 45.346
4 3 89 DOLGOPOLOVA Mariya UKR 45.467
PEN 4 155 Petra JASIC SRB PEN

Heat 5      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 3 57 ZAKHAROVA Evgeniya RUS 44.922 Q
2 4 50 MONVOISIN Aurelie FRA 45.003 Q
3 2 30 RUSNAKOVA Petra SVK 45.104 q
4 1 34 PENCHEVA Zornica BUL 46.403

Heat 6      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 4 124 Arianna FONTANA ITA 43.815 Q
2 2 6 PROSVIRNOVA Sofia RUS 43.893 Q
3 1 87 JACOBS Gina GER 46.483
4 3 35 UZAKOVA Mariia-Mahdalyna UKR 46.549

Heat 7      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 4 van RUIJVEN Lara NED 43.718 Q
2 2 13 PIERRON Veronique FRA 45.672 Q
3 3 90 TALAYEVA Volha BLR 46.694
4 4 76 MANOILOVA Katrin BUL 46.777
5 5 154 Anna JANSONE LAT 46.961

Heat 8      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.Points
1 1 18 Petra JASZAPATI HUN 44.137 Q
2 2 15 EFREMENKOVA Ekaterina RUS 44.222 Q
3 3 42 ASCIC Valentina CRO 46.535
4 5 119 Tereza PFEIFEROVA CZE 46.643
5 4 153 Talya KAYE GBR 47.734

The first and second placed skaters from each race and up to a maximum of four fastest third place skaters qualify for Quarterfinals.

Yellow highlighting marks Championship leader.