Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2019/20 - Dordrecht (NED)

Time Analysis

ISU World Cup 2019/20 - Dordrecht (NED) - 1500 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 REN Ziwei CHN 2:13.330 Semifinals 3
2 BLUNDEN Keanu AUS 2:14.538 Quarterfinals 21
3 KIM Dong Wook KOR 2:14.873 Semifinals 4
4 KRUEGER John-Henry HUN 2:15.175 Semifinals 7
5 TRAN Aaron USA 2:15.434 Semifinals 13
6 YOSHINAGA Kazuki JPN 2:15.453 Quarterfinals 23
7 HAMELIN Charles CAN 2:15.707 Quarterfinals 27
8 LEE June Seo KOR 2:16.679 Quarterfinals 2
9 HEO Andrew USA 2:16.736 Semifinals 16
10 SIGHEL Pietro ITA 2:17.380 Quarterfinals 18
11 ANDERMANN Nico AUT 2:17.518 Semifinals 20
12 ROES Sven NED 2:17.885 Quarterfinals 9
13 KRUZBERGS Roberts LAT 2:18.456 Quarterfinals 14
14 PARK Ji Won KOR 2:18.517 Quarterfinals 1
15 PETRE Ward BEL 2:18.544 Quarterfinals 35
16 SCHUBERT Christoph GER 2:18.844 Quarterfinals 33
17 TREACY Ethan GBR 2:19.383 Rep Quarterfinals 28
18 SEJPAL Zdenek CZE 2:20.090 Quarterfinals 34
19 GEORGIEV Dimitar BUL 2:20.104 Quarterfinals 32
20 MILOVANOV Sergei RUS 2:20.623 Rep Quarterfinals 30
21 SLABODNIK Artsemi BLR 2:20.714 Rep Quarterfinals 39
22 AYRAPETYAN Denis RUS 2:20.830 Semifinals 6
23 DEWAGTERE Adriaan BEL 2:20.918 Quarterfinals 38
24 DUBOIS Steven CAN 2:20.972 Final A 5
25 FERCOQ Quentin FRA 2:21.320 Semifinals 12
26 CONFORTOLA Yuri ITA 2:21.429 Semifinals 17
27 SU Jun-Peng TPE 2:21.943 Rep Quarterfinals 31
28 YATES Westley GBR 2:22.323 Rep Quarterfinals 40
29 KNEGT Sjinkie NED 2:23.240 Semifinals 8
30 HANDEI Volodymyr UKR 2:23.667 Quarterfinals 44
31 ANDERMANN Dominic AUT 2:24.234 Quarterfinals 42
32 ROSS-WADDELL Kyle GBR 2:24.272 Quarterfinals 46
33 BYKANOV Vladislav ISR 2:24.443 Semifinals 15
34 OH Han Yuan MAS 2:24.503 Quarterfinals 41
35 HAYASHI Ibuki JPN 2:24.523 Semifinals 19
36 EMONS Friso NED 2:25.057 Semifinals 11
37 WATANABE Keita JPN 2:27.807 Final B 10
38 LUEDTKE Adrian GER 2:28.392 Rep Quarterfinals 22
39 NAVARRO Tristan FRA 2:28.442 Rep Quarterfinals 29
40 BONTOVICS Balazs HUN 2:28.469 Rep Quarterfinals 37
41 GOEMINNE Gert-Jan BEL 2:29.231 Rep Quarterfinals 36
42 AN Kai CHN 2:29.562 Quarterfinals 26
43 WILCZYK Szymon POL 2:32.727 Quarterfinals 52
44 OLAH Bence HUN 2:33.949 Quarterfinals 47
45 NIESCIER Karol POL 2:34.095 Quarterfinals 45
46 GALIAKHMETOV Adil KAZ 2:35.637 Quarterfinals 25
47 NIKISHA Denis KAZ 2:35.835 Quarterfinals 24
48 TENZER Robin GER 2:36.480 Quarterfinals 48
49 CASSINELLI Andrea ITA 2:38.328 Quarterfinals 50
50 MARTINIC Ivan CRO 2:38.330 Rep Quarterfinals 43
51 DANDJINOU William CAN 2:50.349 Quarterfinals 51