Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2019/20 - Nagoya (JPN)

Heats

Jump to Heat

Heat 1      [Splits]     [Photo Finish]

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 1 16 Itzhak de LAAT NED 41.448 Q
2 3 31 Nurbergen ZHUMAGAZIYEV KAZ 42.374 q
3 4 190 Shogo MIYATA JPN 42.395
4 2 48 Augustin GERE LUX 42.923
5 5 68 Cedrik BLAIS CAN 43.069

Heat 2      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 2 171 KIM Dong Wook KOR 41.783 Q
2 4 46 Hyun Woo (Andy) JUNG AUS 49.613
3 3 20 Csaba BURJAN HUN no time
PEN 1 95 Jonathan SO USA PEN

Heat 3      [Splits]     [Photo Finish]

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 3 187 Jordan PIERRE-GILLES CAN 41.920 Q
2 5 169 PARK In Wook KOR 42.117 q
3 2 165 Dan IWASA JPN 42.411
4 1 71 Mattia ANTONIOLI ITA 42.615
YC 4 8 REN Ziwei CHN YC

Heat 4      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 3 59 Shaoang LIU HUN 41.075 Q
2 1 64 Pascal DION CAN 41.183 q
3 5 94 SUN Long CHN 41.218
4 4 114 Mateusz KRZEMINSKI POL 44.472
5 2 51 LIN Chun-Chieh TPE 45.228

Heat 5      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 3 35 Pavel SITNIKOV RUS 42.352 Q
2 4 182 Andrea CASSINELLI ITA 42.436 q
3 2 32 Dylan HOOGERWERF NED 42.824
4 1 40 Reinis BERZINS LAT 43.024 ADV

Heat 6      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 1 5 WU Dajing CHN 41.187 Q
2 2 14 Kota KIKUCHI JPN 41.447 q
3 4 27 Roberts KRUZBERGS LAT 42.394
4 3 109 Nico ANDERMANN AUT 42.821
5 5 159 Diane SELLIER FRA 42.863

Heat 7      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 4 191 PARK Se Yeong KOR 41.643 Q
2 2 100 Pietro SIGHEL ITA 41.974 q
3 3 99 Melle van 'T WOUT NED 42.108
4 5 67 Abzal AZHGALIYEV KAZ 42.514
5 1 89 Dmitry MIGUNOV FRA 43.003

Heat 8      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 5 10 Shaolin Sandor LIU HUN 41.962 Q
2 1 19 Alexander SHULGINOV RUS 42.181 q
3 2 28 Thomas Insuk HONG USA 42.397
4 4 98 Christoph SCHUBERT GER 43.027
5 3 153 Ivan LAHIMAKHAY BLR 43.672

Heat 9      [Splits]    

PlaceStart Pos.Warn.#NameISU MemberResults Qual.
1 1 176 Daniil EYBOG RUS 41.678 Q
2 2 17 Stijn DESMET BEL 41.801 q
3 3 29 Adil GALIAKHMETOV KAZ 41.992
4 4 132 Lukasz KUCZYNSKI POL 42.518

The first placed skater from each race and up to a maximum of nine fastest second place skaters qualify for Quarterfinals.

Yellow highlighting marks World Cup leader.