Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Short Track Championships 2019 - Sofia (BUL)

Time Analysis

ISU World Short Track Championships 2019 - Sofia (BUL) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 LIM Hyo Jun KOR 1:25.623 Quarterfinals 1
2 LIU Shaolin Sandor HUN 1:25.662 Quarterfinals 10
3 HOOGERWERF Dylan NED 1:25.866 Quarterfinals 12
4 HWANG Dae Heon KOR 1:25.868 Semifinals 2
5 HAMELIN Charles CAN 1:26.023 Quarterfinals 16
6 DOTTI Tommaso ITA 1:26.184 Semifinals 5
7 BLUNDEN Keanu AUS 1:26.195 Quarterfinals 17
8 SHULGINOV Alexander RUS 1:26.285 Quarterfinals 9
9 WATANABE Keita JPN 1:26.351 Semifinals 4
10 ELISTRATOV Semen RUS 1:26.492 Semifinals 3
11 CONFORTOLA Yuri ITA 1:26.669 Semifinals 7
12 REN Ziwei CHN 1:26.693 Semifinals 6
13 KRUZBERGS Roberts LAT 1:26.749 Quarterfinals 13
14 LUEDTKE Adrian GER 1:27.435 Semifinals 8
15 FAUCONNET Thibaut FRA 1:27.583 Quarterfinals 11
16 DUBOIS Steven CAN 1:28.052 Heats 18
17 LEE June Seo KOR 1:28.614 Heats 15
18 DESMET Stijn BEL 1:29.123 Preliminaries 19
19 TRAN Aaron USA 1:29.274 Heats 22
20 YARDIMCI Firat TUR 1:29.306 Heats 27
21 XU Hongzhi CHN 1:29.314 Heats 24
22 GIRARD Samuel CAN 1:29.513 Preliminaries 49
23 ZHUMAGAZIYEV Nurbergen KAZ 1:29.935 Preliminaries 14
24 RYZHOU Yauheni BLR 1:30.282 Ranking Finals 44
25 LEPAPE Sebastien FRA 1:30.769 Heats 23
26 YOSHINAGA Kazuki JPN 1:30.790 Ranking Finals 21
27 HONG Thomas Insuk USA 1:30.918 Preliminaries 50
28 VARNYU Alex HUN 1:30.937 Heats 30
29 BERZINS Reinis LAT 1:31.476 Ranking Finals 31
30 KRZEMINSKI Mateusz POL 1:31.543 Ranking Finals 32
31 HANDEI Oleh UKR 1:31.575 Preliminaries 26
32 FAJKUS Radek CZE 1:31.672 Preliminaries 41
33 GERE Augustin LUX 1:31.766 Ranking Finals 33
34 KOLENC Martin CRO 1:31.786 Preliminaries 28
35 DJORDJEVIC Jovan SRB 1:31.874 Ranking Finals 45
36 LABORDE Nicolas COL 1:31.913 Preliminaries 25
37 BYKANOV Vladislav ISR 1:31.935 Preliminaries 48
38 McANUFF Sean IRL 1:31.968 Preliminaries 34
39 GEORGIEV Dimitar BUL 1:32.199 Heats 29
40 HANDEI Volodymyr UKR 1:32.271 Preliminaries 35
41 ARADHYA Akash IND 1:32.418 Ranking Finals 46
42 WU Dajing CHN 1:32.502 Preliminaries 51
43 BURJAN Csaba HUN 1:32.580 Preliminaries 20
44 SITNIKOV Pavel RUS 1:32.786 Preliminaries 52
45 TAN Trevor Xu Xuan SGP 1:33.383 Preliminaries 37
46 ANGELOV Kaloyan BUL 1:33.511 Ranking Finals 47
47 de ROSE Ethan NZL 1:33.865 Ranking Finals 40
48 LIN Chun-Chieh TPE 1:34.161 Preliminaries 39
49 ANDERMANN Dominic AUT 1:34.522 Ranking Finals 42
50 GALIAKHMETOV Adil KAZ 1:34.659 Preliminaries 36
51 OMERAGIC Tarik BIH 1:34.980 Preliminaries 38
52 SHAHRUM Hazim MAS 1:35.590 Ranking Finals 43