Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN)

Time Analysis

ISU World Junior Short Track Championships 2019 - Montreal (CAN) - 1000 m - Ladies

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 SEO Whi Min KOR 1:29.993 Quarterfinals 4
2 LI Jinyu CHN 1:30.153 Quarterfinals 1
3 LI Xuan CHN 1:31.375 Quarterfinals 5
4 Sofya BOYTSOVA RUS 1:31.525 Quarterfinals 10
5 WATANABE Aoi JPN 1:31.698 Quarterfinals 7
6 Claudia HEENEY CAN 1:31.701 Quarterfinals 3
7 PARK Yoon Jung KOR 1:31.784 Final A 2
8 Elisa CONFORTOLA ITA 1:32.133 Heats 16
9 Vera RASSKAZOVA RUS 1:32.153 Quarterfinals 6
10 BINEY Maame USA 1:32.308 Semifinals 9
11 RUSNAKOVA Petra SVK 1:32.561 Preliminaries 29
12 SARAULT Courtney Lee CAN 1:32.589 Heats 19
13 KAMINAGA Shione JPN 1:32.615 Heats 24
14 VELZEBOER Xandra NED 1:32.704 Preliminaries 25
15 STORMOWSKA Kamila POL 1:32.756 Quarterfinals 8
16 Marijn WIERSMA NED 1:32.797 Heats 17
17 Milada DOSLA CZE 1:32.798 Quarterfinals 14
18 MATVEEVA Anna RUS 1:32.969 Heats 15
19 Chiara BETTI ITA 1:33.077 Heats 12
20 KIM Chae Hyun KOR 1:33.698 Preliminaries 20
21 STODDARD Corinne USA 1:33.704 Quarterfinals 11
22 DALRYMPLE Georgie NED 1:33.744 Heats 13
23 Nagiho YOSHIDA JPN 1:33.789 Quarterfinals 18
24 Tereza PFEIFEROVA CZE 1:34.291 Heats 26
25 SOMOGYI Barbara HUN 1:34.550 Heats 30
26 Gloria IORIATTI ITA 1:34.558 Heats 21
27 Hanna SOKOLOWSKA POL 1:34.650 Heats 23
28 Hailey CHOI USA 1:34.651 Heats 27
29 UZAKOVA Mariia-Mahdalyna UKR 1:34.699 Heats 22
30 HUANG Lan CHN 1:34.879 Preliminaries 35
31 GAERTNER Anna Katharina GER 1:35.084 Heats 31
32 ECKSTEIN Lisa GER 1:36.523 Heats 34
33 Siyu WANG AUS 1:36.718 Preliminaries 40
34 Erika LINDGREN SWE 1:37.026 Preliminaries 32
35 Anna TURI HUN 1:37.760 Preliminaries 37
36 Caroline MURPHY LUX 1:37.935 Preliminaries 41
37 Kadisha BAKHITKEREYEVA KAZ 1:38.034 Preliminaries 38
38 Olivia WEEDON GBR 1:38.576 Preliminaries 44
39 Anna JANSONE LAT 1:38.704 Preliminaries 45
40 HAYWARD Charlotte GBR 1:38.785 Heats 28
41 FILIPOVA Lucia SVK 1:39.253 Preliminaries 36
42 Dione Shu Yen TAN MAS 1:39.955 Preliminaries 54
43 DUBROVA Uliana UKR 1:40.215 Preliminaries 53
44 Fanni DOBRAN HUN 1:40.561 Preliminaries 42
45 Chloe TAN AUS 1:40.691 Preliminaries 43
46 Aurelie LEVEQUE FRA 1:40.812 Preliminaries 39
47 Anna RUYSSCHAERT LUX 1:41.788 Preliminaries 50
48 IVANDIC Maja CRO 1:42.320 Preliminaries 47
49 Stephanie FABIAN AUS 1:43.544 Preliminaries 46
50 CHANG Hui TPE 1:44.327 Preliminaries 52
51 Anja OBRADOVIC SRB 1:44.753 Preliminaries 49
52 Petra JASIC SRB 1:45.238 Preliminaries 48
53 VOLKOVITSKAYA Alyona KAZ 1:45.733 Ranking Finals Preliminaries 51
54 Ina LES SLO 1:45.883 Preliminaries 55
55 Kynie CHAN MAS 1:46.221 Preliminaries 59
56 Sofiia KHOCHYNA UKR 1:46.589 Preliminaries 58
57 Juliette BRINDAMOUR CAN 1:48.682 Ranking Finals Preliminaries 56
58 Kar Weng SOO SGP 1:49.108 Preliminaries 60
59 Patrycja MARKIEWICZ POL 1:49.980 Preliminaries 33
60 Tanith TURNER GBR 1:50.024 Preliminaries 57