Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2018/19 - Torino (ITA)

Time Analysis

ISU World Cup 2018/19 - Torino (ITA) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 PARK Ji Won KOR 1:24.472 Quarterfinals 2
2 DOTTI Tommaso ITA 1:24.535 Quarterfinals 10
3 LEPAPE Sebastien FRA 1:24.706 Quarterfinals 9
4 YOKOYAMA Hiroki JPN 1:24.754 Quarterfinals 13
5 SHULGINOV Alexander RUS 1:24.978 Quarterfinals 18
6 HONG Kyung Hwan KOR 1:25.028 Heats 5
7 DUBOIS Steven CAN 1:25.447 Heats 3
8 REN Ziwei CHN 1:25.493 Heats 6
9 TREACY Farrell GBR 1:25.496 Heats 14
10 ANTONIOLI Mattia ITA 1:25.499 Heats 43
11 FAUCONNET Thibaut FRA 1:25.626 Heats 4
11 HWANG Dae Heon KOR 1:25.626 Semifinals 1
13 LIU Shaolin Sandor HUN 1:25.912 Heats 17
14 BYKANOV Vladislav ISR 1:26.285 Heats 7
15 ZHAXYBAYEV Mersaid KAZ 1:26.313 Heats 11
16 EMONS Friso NED 1:26.322 Heats 15
17 SO Jonathan USA 1:26.363 Heats 26
18 BLAIS Cedrik CAN 1:26.439 Heats 8
19 AYRAPETYAN Denis RUS 1:26.470 Heats 12
20 VARNYU Alex HUN 1:26.579 Heats 25
21 SHIGEHIRO Kiichi JPN 1:26.594 Preliminaries 44
22 TRAN Aaron USA 1:26.620 Heats 20
23 BLUNDEN Keanu AUS 1:26.890 Heats 22
24 LUEDTKE Adrian GER 1:27.013 Preliminaries 29
25 COURNOYER Charle CAN 1:27.067 Quarterfinals 19
26 van 'T WOUT Melle NED 1:27.177 Heats 23
27 CONFORTOLA Yuri ITA 1:27.216 Heats 21
28 CHOE Un Song PRK 1:27.233 Heats 50
29 YANG Shuai CHN 1:27.516 Quarterfinals 16
30 KAZHGALI Nurtilek KAZ 1:27.563 Preliminaries 33
31 YARDIMCI Firat TUR 1:27.849 Rep Quarterfinals 28
32 GEORGIEV Dimitar BUL 1:28.149 Preliminaries 47
33 KAH Skyler AUS 1:28.171 Preliminaries 45
34 PIETZSCH Tobias GER 1:28.190 Rep Quarterfinals 34
35 KIKUCHI Kota JPN 1:28.371 Preliminaries 54
36 KOLENC Martin CRO 1:28.501 Preliminaries 51
37 JUNG Hyun Woo (Andy) AUS 1:28.692 Rep Quarterfinals 24
38 VANHOOREN Rino BEL 1:28.781 Preliminaries 30
39 NEMIRO Nikita UKR 1:28.791 Preliminaries 35
40 REBIK Yevgeniy KAZ 1:28.926 Rep Quarterfinals 31
41 THONGNGAM Triphop THA 1:28.937 Rep Quarterfinals 27
42 BREEUWSMA Daan NED 1:29.282 Preliminaries 53
43 NIESCIER Karol POL 1:29.326 Preliminaries 46
44 MOODY Jonathan GBR 1:29.511 Rep Quarterfinals 41
45 SIMMS Billy GBR 1:29.616 Rep Quarterfinals 37
46 SIMSEK Tunay TUR 1:29.755 Preliminaries 32
47 HEO Aaron USA 1:29.871 Rep Quarterfinals 38
48 LABORDE Nicolas COL 1:30.161 Preliminaries 39
49 ATAN Metehan TUR 1:30.196 Rep Quarterfinals 36
50 HANDEI Volodymyr UKR 1:30.274 Rep Quarterfinals 40
51 VIGANTS Endijs LAT 1:30.381 Preliminaries 48
52 SIARHEYEU Maksim BLR 1:30.782 Preliminaries 49
53 KRZEMINSKI Mateusz POL 1:31.828 Preliminaries 52
54 ARADHYA Akash IND 1:35.930 Rep Quarterfinals 42