Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2018/19 - Dresden (GER)

Time Analysis

ISU World Cup 2018/19 - Dresden (GER) - 1000 m (1) - Ladies

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 PROSVIRNOVA Sofia RUS 1:29.678 Semifinals 1
2 MASCITTO Cynthia ITA 1:29.703 Semifinals 3
3 CHOI Ji Hyun KOR 1:30.072 Semifinals 2
4 MALISZEWSKA Natalia POL 1:30.104 Quarterfinals 5
5 Aurelie MONVOISIN FRA 1:30.105 Semifinals 6
6 GAGNON Claudia CAN 1:30.205 Quarterfinals 8
7 van RUIJVEN Lara NED 1:30.237 Final B 7
8 DALRYMPLE Georgie NED 1:30.312 Semifinals 10
9 CHARLES Alyson CAN 1:30.629 Quarterfinals 4
10 SEIDEL Anna GER 1:30.698 Quarterfinals 14
11 ZANG Yize CHN 1:30.784 Quarterfinals 15
12 KIM Geon Hee KOR 1:30.874 Quarterfinals 16
13 PERETTI Lucia ITA 1:31.246 Final B 9
14 QU Chunyu CHN 1:31.310 Heats 20
15 PIERRON Veronique FRA 1:31.398 Heats 18
16 BRADETTE Kasandra CAN 1:31.408 Heats 11
17 BINEY Maame USA 1:31.661 Quarterfinals 13
18 ZAKHAROVA Evgeniya RUS 1:31.784 Heats 27
19 WATANABE Aoi JPN 1:32.108 Heats 21
20 MALAGICH Emina RUS 1:32.157 Heats 19
21 BACSKAI Sara Luca HUN 1:32.242 Heats 32
22 Tineke den DULK NED 1:32.411 Rep Semifinals 17
23 Nicole BOTTER GOMEZ ITA 1:32.451 Heats 24
24 Milada DOSLA CZE 1:32.477 Heats 25
25 MANOILOVA Katrin BUL 1:32.509 Heats 44
26 Bianca WALTER GER 1:32.560 Rep Semifinals 12
27 Patrycja MALISZEWSKA POL 1:32.757 Rep Semifinals 22
28 Michaela KUNCIROVA CZE 1:32.863 Heats 33
29 KAMINAGA Shione JPN 1:32.959 Rep Semifinals 23
30 Hanna IZAFATAVA BLR 1:33.036 Heats 38
31 Moemi KIKUCHI JPN 1:33.711 Rep Quarterfinals 28
32 KIM Ye Jin KOR 1:34.006 Rep Quarterfinals 31
33 IZAFATAVA Mariya BLR 1:34.022 Rep Quarterfinals 29
34 PENCHEVA Zornica BUL 1:34.073 Rep Semifinals 26
35 MAZUR Nicole POL 1:34.087 Rep Quarterfinals 36
36 WANG Xiran CHN 1:34.718 Preliminaries 46
37 Julie LETAI USA 1:34.745 Rep Quarterfinals 34
38 Katarina BURIC CRO 1:34.889 Preliminaries 43
39 Mariya DOLGOPOLOVA UKR 1:35.504 Rep Quarterfinals 41
40 TAISHMANOVA Assel KAZ 1:36.064 Preliminaries 42
41 Anna Katharina GAERTNER GER 1:36.179 Rep Quarterfinals 35
42 Danijela IVANDIC CRO 1:39.362 Rep Quarterfinals 39
43 Alexandra DANNEEL BEL 1:39.597 Preliminaries 37
44 Danielle AMOS USA 1:39.888 Rep Quarterfinals 30
45 Marta KNOCH HUN 1:40.124 Preliminaries 45
46 Anna DAVYDENKO UKR 1:41.775 Preliminaries 40