Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL)

Time Analysis

ISU World Junior Short Track Championships 2018 - Tomaszow Mazowiecki (POL) - 1000 m - Ladies

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 JASZAPATI Petra HUN 1:32.615 Quarterfinals 10
2 KAMINAGA Shione JPN 1:32.712 Quarterfinals 8
3 Erika LINDGREN SWE 1:32.940 Quarterfinals 6
4 Marijn WIERSMA NED 1:33.951 Quarterfinals 4
5 Courtney Lee SARAULT CAN 1:34.022 Semifinals 2
6 Maame BINEY USA 1:34.122 Quarterfinals 3
7 KIM Ji Yoo KOR 1:34.251 Final A 1
8 WATANABE Aoi JPN 1:34.265 Semifinals 7
9 Selma POUTSMA FRA 1:34.464 Quarterfinals 9
10 CHARLES Alyson CAN 1:34.813 Heats 22
11 BLAIS Danae CAN 1:34.845 Quarterfinals 11
12 Elisa CONFORTOLA ITA 1:35.319 Quarterfinals 16
13 UZAKOVA Mariia UKR 1:35.414 Quarterfinals 14
14 Gabriella HACHEM USA 1:35.931 Quarterfinals 5
15 Evelien van KERCKVOORDE BEL 1:36.551 Heats 20
16 Gina JACOBS GER 1:36.718 Quarterfinals 13
17 TARASOVA Angelina RUS 1:36.808 Quarterfinals 12
18 HAN Soo Lim KOR 1:37.170 Preliminaries 35
19 STORMOWSKA Kamila POL 1:37.336 Preliminaries 15
20 Gwendoline DAUDET FRA 1:37.404 Preliminaries 18
21 LEE Suyoun KOR 1:37.708 Preliminaries 31
22 Rina YAMANA JPN 1:37.725 Ranking Finals 36
23 DOSLA Milada CZE 1:37.764 Heats 23
24 Yuliia BERESNEVA RUS 1:37.819 Preliminaries 21
25 Elizaveta KUZNETSOVA RUS 1:37.858 Ranking Finals 37
26 Anna BEISER GER 1:37.900 Heats 25
27 Ilaria COTZA ITA 1:37.967 Preliminaries 26
28 SZILICZEI-NEMET Rebeka HUN 1:38.361 Preliminaries 17
29 Julie LETAI USA 1:38.529 Ranking Finals 38
30 IZAFATAVA Hanna BLR 1:38.848 Preliminaries 32
31 IORIATTI Gloria ITA 1:38.983 Preliminaries 27
32 TAISHMANOVA Assel KAZ 1:39.085 Preliminaries 42
33 VANKOVA Petra CZE 1:39.793 Heats 28
34 Cheyenne GOH SGP 1:40.337 Heats 29
35 Mikayla BIGGS NZL 1:40.778 Preliminaries 30
36 BACSKAI Sara Luca HUN 1:42.135 Preliminaries 19
37 Xandra VELZEBOER NED 1:42.228 Preliminaries 33
38 Aurelie LEVEQUE FRA 1:42.373 Preliminaries 44
39 Caroline MURPHY LUX 1:43.459 Ranking Finals 41
40 Aliya AMIRGALIYEVA KAZ 1:43.641 Ranking Finals 43
41 MARKIEWICZ Patrycja POL 1:43.855 Heats 24
42 ZARVANSKA Tetyana UKR 1:44.860 Ranking Finals 45
43 Dione Shu Yen TAN MAS 1:45.338 Ranking Finals 39
44 Eleanora SAMOILAVA BLR 1:45.353 Ranking Finals 46
45 Sandra TRUSOVA SVK 1:45.440 Ranking Finals 55
46 Ema ZELINSKA SVK 1:45.451 Ranking Finals 47
47 Maryia TSIASELKINA BLR 1:45.636 Preliminaries 40
48 Katie FABIAN AUS 1:46.987 Preliminaries 52
49 Ashley Sook Hui CHIN MAS 1:47.064 Preliminaries 54
50 MILKOWSKA Karolina POL 1:47.589 Preliminaries 34
51 Anja OBRADOVIC SRB 1:48.280 Ranking Finals 56
52 WANG Kuan-Ming TPE 1:48.485 Ranking Finals 57
53 Nor Marissa Alia BINTI AHMAD LOKMAN MAS 1:48.636 Ranking Finals 58
54 KHAN Yana KAZ 1:48.733 Ranking Finals 51
55 Maja IVANDIC CRO 1:49.180 Ranking Finals 48
56 Uliana DUBROVA UKR 1:50.688 Ranking Finals 53
57 Ina LES SLO 1:51.588 Preliminaries 50
58 Kalina GIUROVA BUL 1:53.378 Ranking Finals 49
59 Georgie DALRYMPLE NED 1:54.125 Ranking Finals 59
60 Sema CIRTI TUR 1:54.998 Ranking Finals 60
61 Adela BICANOVA CZE 1:56.685 Ranking Finals 61
62 LEE Chia-Yun TPE 1:58.765 Preliminaries 62