Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Cup 2015/16 - Shanghai (CHN)

Time Analysis

ISU World Cup 2015/16 - Shanghai (CHN) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 ELISTRATOV Semen RSU 1:24.905 Quarterfinals 3
2 Charle COURNOYER CAN 1:25.034 Quarterfinals 2
3 Samuel GIRARD CAN 1:25.282 Semifinals 4
4 Hironobu MURATAKE JPN 1:25.566 Quarterfinals 12
5 SHI Jingnan CHN 1:25.595 Quarterfinals 8
6 Patrick DUFFY CAN 1:25.641 Semifinals 6
7 KWAK Yoon-Gy KOR 1:25.772 Semifinals 1
8 Cole KRUEGER USA 1:25.794 Quarterfinals 10
9 Dmitry MIGUNOV RUS 1:25.869 Quarterfinals 9
10 LEE Jung Su KOR 1:25.888 Quarterfinals 16
11 CONFORTOLA Yuri ITA 1:25.990 Quarterfinals 17
12 KIM Joon Chun KOR 1:26.056 Quarterfinals 11
13 HAN Tianyu CHN 1:26.095 Quarterfinals 14
14 Torsten KROEGER GER 1:26.406 Quarterfinals 21
15 WU Dajing CHN 1:26.541 Quarterfinals 5
16 Yoshiaki OGURO JPN 1:26.627 Quarterfinals 13
17 Pierre BODA AUS 1:26.683 Semifinals 7
18 Quentin FERCOQ FRA 1:26.704 Quarterfinals 19
19 LIU Shaoang HUN 1:27.015 Preliminaries 48
20 VISCARDI Davide ITA 1:27.016 Quarterfinals 22
21 KIM Chol Gwang PRK 1:27.185 Preliminaries 35
22 Farrell TREACY GBR 1:27.331 Preliminaries 28
23 Maksim SIARHEYU BLR 1:27.441 Quarterfinals 15
24 Aaron TRAN USA 1:27.447 Rep Semifinals 24
25 NIKISHA Denis KAZ 1:27.473 Rep Quarterfinals 26
26 Viktor KNOCH HUN 1:27.563 Preliminaries 23
27 DOTTI Tommaso ITA 1:27.693 Heats 18
28 Artem KOZLOV RUS 1:27.713 Heats 20
29 Zachary BIGGS NZL 1:27.896 Preliminaries 29
30 Leon KAUFMANN-LUDWIG GER 1:28.310 Preliminaries 49
31 Koen SLOOTWEG NED 1:28.631 Preliminaries 34
32 Satoshi SAKASHITA JPN 1:28.695 Preliminaries 30
33 Joshua CHEETHAM GBR 1:28.811 Preliminaries 36
34 John-Henry KRUEGER USA 1:28.884 Preliminaries 50
35 Adwin SNELLINK NED 1:29.133 Preliminaries 31
36 Jose CAVALLI SUI 1:29.189 Preliminaries 37
37 BURJAN Csaba HUN 1:29.224 Preliminaries 45
38 Murray COCHRANE GBR 1:29.232 Preliminaries 27
39 Paul BEAUCHAMP FRA 1:29.277 Preliminaries 33
40 Hyun Woo (Andy) JUNG AUS 1:29.328 Rep Heats 25
41 GEORGIEV Dimitar BUL 1:29.835 Preliminaries 38
42 Jason CLAGUE NZL 1:29.884 Preliminaries 40
43 NAVARRO Tristan FRA 1:30.368 Rep Heats 41
44 AZHGALIYEV Abzal KAZ 1:30.375 Rep Heats 32
45 Lucas NG SGP 1:31.080 Preliminaries 43
46 Volodymyr HANDEI UKR 1:31.118 Preliminaries 44
47 Artem KHMELIVSKYI UKR 1:32.127 Rep Heats 42
48 Daniel ZASTRUGOV BUL 1:33.323 Preliminaries 39
49 CHU Sidney K HKG 1:51.817 Preliminaries 46
50 Rafal ANIKEJ POL 2:01.188 Preliminaries 47