Season   Series   Competition
Home   >  Results
ISU World Short Track Championships 2018 - Montreal (CAN)

Time Analysis

ISU World Short Track Championships 2018 - Montreal (CAN) - 1000 m - Men

RankNameISU MemberResultRoundRank in Event
1 Charles HAMELIN CAN 1:22.249 Final A 1
2 LIM Hyo Jun KOR 1:22.283 Final A 2
3 Sjinkie KNEGT NED 1:22.413 Final A 3
4 Shaolin Sandor LIU HUN 1:23.177 Semifinals 6
5 Samuel GIRARD CAN 1:23.474 Semifinals 5
6 HWANG Dae Heon KOR 1:23.524 Semifinals 4
7 Ryosuke SAKAZUME JPN 1:23.608 Semifinals 8
8 Denis NIKISHA KAZ 1:24.741 Quarterfinals 15
9 HAN Tianyu CHN 1:24.905 Heats 20
10 REN Ziwei CHN 1:24.930 Quarterfinals 10
11 Yuri CONFORTOLA ITA 1:24.972 Quarterfinals 19
12 XU Hongzhi CHN 1:25.108 Semifinals 7
13 Shaoang LIU HUN 1:25.120 Quarterfinals 9
14 Stijn DESMET BEL 1:25.594 Quarterfinals 14
15 John-Henry KRUEGER USA 1:25.647 Quarterfinals 17
16 Roberts ZVEJNIEKS LAT 1:25.829 Heats 23
17 Hyun Woo (Andy) JUNG AUS 1:25.994 Heats 48
18 Thibaut FAUCONNET FRA 1:26.118 Heats 11
19 Maksim SIARHEYU BLR 1:26.316 Heats 24
20 Semen ELISTRATOV RUS 1:26.781 Quarterfinals 12
21 Victor AN RUS 1:26.898 Quarterfinals 16
22 SEO Yi Ra KOR 1:27.216 Heats 13
23 Itzhak de LAAT NED 1:27.436 Heats 18
24 Pascal DION CAN 1:27.467 Heats 21
25 J.R. CELSKI USA 1:27.546 Heats 47
26 Tommaso DOTTI ITA 1:27.823 Heats 22
27 Denis AYRAPETYAN RUS 1:27.887 Preliminaries 50
28 Oleh HANDEI UKR 1:28.038 Heats 26
29 Csaba BURJAN HUN 1:28.211 Preliminaries 25
30 Farrell TREACY GBR 1:28.420 Preliminaries 51
31 Nicolas LABORDE COL 1:28.633 Preliminaries 32
32 Christoph SCHUBERT GER 1:29.345 Preliminaries 30
33 Fabrice DUFBERG SUH SWE 1:29.617 Preliminaries 29
34 Dimitar GEORGIEV BUL 1:29.919 Preliminaries 33
35 Dominic ANDERMANN AUT 1:29.984 Preliminaries 31
36 Yauheni RYZHOU BLR 1:30.199 Ranking Finals 34
37 Ryan McANUFF IRL 1:30.650 Ranking Finals 35
38 Ward PETRE BEL 1:31.256 Preliminaries 27
39 Martin KOLENC CRO 1:31.419 Preliminaries 49
40 Pierre BODA AUS 1:31.470 Preliminaries 39
41 Lucas NG SGP 1:31.497 Preliminaries 41
42 Einar AGDESTEIN NOR 1:31.989 Preliminaries 40
43 Jason CLAGUE NZL 1:32.016 Ranking Finals 36
44 Jovan DJORDJEVIC SRB 1:33.239 Ranking Finals 37
45 Akash ARADHYA IND 1:33.512 Preliminaries 42
46 Tarik OMERAGIC BIH 1:34.345 Preliminaries 46
47 SU Jun-Peng TPE 1:38.036 Preliminaries 28
48 Hazim SHAHRUM MAS 1:38.079 Preliminaries 45
49 Kazuki YOSHINAGA JPN 1:38.348 Ranking Finals 43
50 Rafal ANIKEJ POL 1:38.541 Ranking Finals 44
51 TSANG Kei Wing Kelvin HKG 1:39.498 Ranking Finals 38